13 septembrie 2023
13 septembrie 2023

5 milioane de Snapchatteri olandezi și continuă să crească!

Peste 750 de milioane de oameni din întreaga lume folosesc cu plăcere Snapchat în fiecare lună pentru a se conecta cu prietenii și familia lor, pentru a se exprima cu ajutorul lentilelor noastre de realitate augmentată și pentru a viziona conținut de la creatori globali și locali.
Comunitatea noastră globală continuă să crească, inclusiv în Olanda, unde astăzi anunțăm că avem peste cinci milioane de utilizatori lunari.
Iată câteva date interesante despre această comunitate foarte implicată și în creștere:
  • Snapchat ajunge la 90% dintre tinerii cu vârste cuprinse între 13 și 24 de ani și la 70% dintre cei cu vârste cuprinse între 13 și 34 de ani în Țările de Jos.
  • Deși aplicația este îndrăgită de Generația Z, aproape 45% dintre Snapchatterii din Țările de Jos au 25 de ani sau mai mult.
  • În Țările de Jos, Snapchatterii deschid aplicația de peste 40 de ori pe zi, pentru a face Snap cu prietenii și familia, pentru a vizualiza și crea conținut sau pentru a afla mai multe despre lumea din jurul lor prin harta Snap sau My AI.
  • Aproape 75% dintre Snapchatterii olandezi folosesc zilnic Lentile AR pentru a se exprima în mod creativ și pentru a încerca și cumpăra produse de la mărcile lor preferate.
Știm că singurul lucru care unește comunitatea noastră olandeză şi globală este faptul că Snapchat este platforma unde pot fi ei înșiși autentici, fără presiune şi pot crea legături reale cu prietenii, familia și lumea din jurul lor.
Mulțumiri uriașe tuturor Snapchatterilor noștri olandezi pentru că fac Snapping cu noi!
Toate datele provin din datele interne ale Snap Inc. 2023. Procentajele sunt calculate în funcție de numărul de adresabilitate în funcție de cifrele relevante ale secolului.
Înapoi la Știri